Legrand Bayileri

Legrand Hakkında

Legrad bayileri ile her konuda bilgi ve ürün bulmanızı sağlamaktadır. Legrand, merkezi Fransa’dadır.1860 yılında kurulmuştur. Bina, elektrik ve Dijital Altyapı ürünleri ve sistemleri hakkında birçok çalışması olup, çözümleme konularında  uzmandır. Birçok sorunu çözümleyerek ortadan kaldırdığı için hayatı kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır. Çözümleme konusunda birçok üretim faaliyete geçirmiştir. Ticari faaliyetleri ise 180 ülkeyi kapsamaktadır.39 bin çalışanı ve 300 binden fazla farklı ürün referansına sahiptir.180 ülkede ürün satışı ile 90’dan fazla ülkede 100 binden fazla ürün ailesi,300binden fazla katalog ürünü, Eliot Programı kapsamında 40’ın üzerinde ürün ailesi bulunmaktadır. Ana uzmanlık alanları; Konutlar, Ticari ve Endüstriyel Yapılardır. Trafo, Şalt Ürünü, Kesintisiz Güç Kaynağı, Dağıtım Panosu, Anahtar, Priz, Acil Durum Aydınlatma ve daha birçok sistemler sunmaktadır. Enerji verimliliği konusunda oldukça tecrübelidir. Sektöre 1990 yılında giriş yapmıştır ve Türkiye’de bulunan faaliyetlerini İnform, Estap ve İtalya’da Anahtar Priz Pazarında lider olan Bticino Legrand firması ile sürdürmektedir. Legrand Grubun hedefi sürdürülebilir bir büyümedir ve bu konuda çalışmalar devam etmektedir. Bu maksatla elektrik ve dijital alt yapı sistemlerinde olan konumunu yükseltmek ve yenilikçi çözümler üreterek pazar yerinde olan öncülüğünü korumaktadır. Günümüzde ise en çok ihtiyaç duyduğumuz şey elektriktir. Konutlar Alışveriş Merkezleri, Oteller, Sağlık Tesisleri, Okullar; Data Center’lar gibi tüm bina çeşitlerine uygun özel ürün ve çözümler sunmaktadır. Elektrik olmadan hayatımızı aydınlatamayız. Kısacası Legrand geniş ürün ve alan yelpazesine sahiptir. Elektrik yaşam kalitemizi yükseltir bu yüzden Legrand elektrik konusunda son derece hassastır ve en önemlisi elektrikte güvenliktir. Bu konuda Legrand devreye girmektedir

Geniş, zengin çeşitliliğe ve altyapıya sahip olan Legrand Ürün ve Sistemleri aşağıdaki gibidir;

LEGRAND BAYİLERİ KORUMA&ENDÜSTRİYEL İŞLERİ

Kuru Tip Transformatör, Dağıtım sistemlerinde kullanılmaktadır. Yanıcı sıvı değildir. Kendiliğinden sönebilen malzeme ile tasarlanmıştır. Zehirli gaz salgılamadığı için son derece güvenlidir. Uygulama kapsamı ve uygulama alanları çok geniştir Kullanım alanlarına göre çeşitleri mevcuttur.

Modüler Ürünler; Diğer adıyla devre kesicilerdir. Hem uzun ömürlü olup hem de güvenilir oldukları için sıklıkla tercih edilmektedir. Yeni legrand ürünlerinden bulunan XC ve DX serisi kaçak akımlardan kaynaklanan yangın, kaza, tehlikeli durumlardan korumaya yönelik tasarlanmıştır. Parafudr’lar ise yıldırım düşmesi sonucu oluşabilecek hasarlara karşı korumaktadır.CX serisinde ise, yüksek performans ve verimlilik ele alınmıştır.CX serisi Darbe Akım Anahtarları olarak, kontrol anahtarları gibi ekonomik çözümler sunmaktadır. Bunların yanı sıra verimli ve tasarruflu olan Dijital ve Analog Zaman Saatleriyle günlük, haftalık, aylık, yıllık olarak önceden programlanan aydınlatma, ısıtma, sulama gibi alanlarda büyük ölçüde tasarruf ve zaman kazanarak işlerimizi kolaylaştırabiliriz.

Kesme, Ölçme, Koruma Ürün Grupları; Ürün gruplarımızda yeni geliştirilmiş EMDX ve DPX devre kesici, ölçüm cihazı tasarlanmıştır. Bu seri sayesinde uzaktan kontrol sağlanmaktadır. DPX Kompakt Şalter ürünümüzde,630A’a kadar genişletilmiştir. Üç farklı boyuta sahiptir.DRX150,DRX,250,DRX630’dir.Aşırı sıcak ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Kolay kuruluma sahip, son derece güvenli bir üründür. DMX Açık Tip Şalterlerde ise 800’den 6300A’e kadar dayanıklıdır. Bunlara ek olarak Legrand tüm alanlarda bulunan, bulunması gereken motorlar için Motor Koruma ve Kontrol Üniteleri tasarlamıştır. Yüksek performansları, kolay kurulumları ve güvenli olması yönünden sıklıkla tercih edilmektedir.

Dağıtım Ekipmanları, Sarf Malzemeler, Endüstriyel Fiş ve Prizler; Endüstriyel fişler, diğer prizlerle karşılaştırıldığında aralarındaki fark güvenlik ve dayanıklılıktır. Legrand endüstriyel fişlerde suya karşı dayanıklı olması, sıcaklığa ve darbeye karşı dayanıklı olması, güvenlik önlemlerinin tam olması ve ömürlük olması yönünden tercih edilmektedir. Tüm iç ve dış mekanlarda tercih edebiliriz.

Sarf Malzemeler; Son teknolojiyle geliştirilmiştir. Plexo ve Morino Kofralar, dış ortam için kapaklı tasarlanmıştır. Bunlara ek olarak pano içi kablo kanalları geliştirmişlerdir. Gri ve Mavi renk seçeneğiyle Lina 25 Pano içi Kablo Kanalları, panoların içerisinde bulunan  kabloları düzenlemek amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır. Sarf malzemelerden Sıva Altı ve Sıva Üstü Sigorta Kutuları tasarlanmıştır. Endüstriyel alanlarda ve alçak gerilim panolarda daha güvenli bilgi ve kontrollü ilerlemek amacıyla Osmoz Kontrol ve Sinyaliz yon ürününü geliştirmişlerdir. Bu panolarda veya başka panolarda kullanılırken güvenli şekilde anahtarlama işlemi için de Karyum Pako Şalter tasarlanmıştır.

Dağıtım Ekipmanları; Legrand tarafından dayanıklı ve güvenilir ürün olarak XL3 ve XL3S dağıtım panoları geliştirilmiştir. Geliştirilen panolarda zaman tasarrufu, güvenlik açısından tüm testler yapılmıştır ve başarıyla sonuç vermesi nihayetinde sıklıkla tercih edilmeye sebep olmuştur.

Legrand bayileri

YAŞAM ALANLARI;

Anahtar Prizler Aksesuarlar; Anahtar priz ve aksesuar çeşitleri çok fazladır. Salbei, Valenti, Selection, BTicino… vb modellerdir. Bunların yanı sıra tasarladığı ürünler vardır. Gündelik yaşamdaki konfora, güvenliğe, estetiğe dikkat etmektedir. En önemlisi sağlıklı olup olmadığına ve dayanaklı olup olmadığına çok fazla dikkat etmektedirler. Oluşabilecek kazalar, doğal afetler, su basmalarında hasarı minimuma indirmek amacıyla Soliroc serisini tasarlamıştır. Soliroc serisinde kullanılan malzemeler ve ortaya çıkan üründe suya ve darbeye karşı en zorlu testlerden başarıyla geçmiştir. Suya ve darbeye karşı yüksek dayanıklı olması nedeniyle;binalarda,evlerde,otoparklarda,hastanelerde,okullarda,işyerlerinde,sanayilerde çok sık tercih edilmektedir. En önemli bir diğer tasarım ise sağlığımızı korumak amacıyla ortaya çıkmıştır. Ürün Antimikrobiyal serisidir. Bu seride ise bakterilerden ve mikroplardan dezenfekte eder, yüzeyinde bulunan malzeme sayesinde toz tutmaz. Hijyen ve sağlık konusunda çok önemli bir ürün ortaya çıkartmışlardır. Aksesuarlarda ise; Komple ve Çok Amaçlı Sıva Üstü çözümleri, Plexo Buat ve Aksesuarlar, Plexo Sıva Üstü Montaj ve Sıva Altı Kaide gibi pek çok alanda başarılı ürünler ortaya çıkarmışlardır. Legrand Bayileri üzerinden tüm anahtar priz modellerine ulaşmanız mümkündür.

ÇALIŞMA ALANLARI

Legrand akıllı çözümler konusunda son derece başarılı ürünler ortaya çıkardığı gibi çalışma alanlarında da akıllı ürünler tasarlamışlardır.

Aydınlatma Yönetim Sistemleri; İki grupta incelenmektedir. Bağımsız ve Bus Sistemler. Bağımsız Sistemlerinde hareket sensörlüdür, açılır ve kapanır aydınlatmaya sahiptir. Bus Sistemlerinde ise merkezi aydınlatma kullanılmaktadır. Ortama göre ışığı kendisi ayarlayabilecek şekilde otomasyon sistemine sahiptir.

Emniyet Aydınlatma Armatürleri; 2 çeşit bulunmaktadır. Bir tanesi floresanlı emniyet aydınlatma armatürüdür. Diğeri ise ledli emniyet aydınlatma armatürüdür. En çok tercih edileni ledli armatürlerdir. Tasarruf, görünüş, dayanıklılık açısından sıklıkla tercih edilmektedir.

Entegre Çalışma Ortamı Çözümleri; Başarılı ürünlere yer verilmiştir. Kablolar içinde daha güvenli, uzun ömürlü kullanılması açısından çözümleri vardır. Ürünlerden priz ve kablo kanallarını duvara yada zemine kolayca monte edebilirsiniz. Çalışma ortamlarına çözüm olarak çok daha gelişmiş yeni bir sistem LCS3 Kablolama sistemi ve Linkeo C Yapısal Kablolama Sistemi geliştirmişlerdir. Bu başarıları sayesinde çözüm alanları denildiğinde ilk olarak aklımıza Legrand gelmektedir. Bu ürünlere Legrand Bayileri olan tüm satış noktalarından ulaşmanız mümkündür.

LEGRAND ÜRÜNLERİ AKILLI EV ÇÖZÜMLERİ

Akıllı ev çözümleriyle birlikte en önemli olan öncelik sağlığımız için başarılı ürünler tasarlamıştır. En önemli ihtiyaçlarımızdan olan barınma, güvenlik, konfor alanında da son derece başarılı adımlar atmışlardır. Güvenlik önlemlerini akıllı tasarım, yapay üstün zeka, son teknoloji kullanarak eşsiz ürünler ortaya çıkarmıştır. Akıllı İç Mekan Kamera, Akıllı Dış mekan Kamera tasarlamıştır. Güvenlik konusunda Akıllı Duman Alarmı, İç Mekan Sireni, Kapı ve Pencere Sensörleriyle birlikte güvenliğimiz için bize yardımcı olmaktadır. Evimizdeki konforumuza, bütçemize, sağlığımıza göre tasarruflu ve dayanıklı kombi sistemine bağlı Akıllı Termostat geliştirmiştir. Akıllı Termostat sayesinde ısıtmayı uzaktan kontrol edebilir, planlı ısıtma yapabilirsiniz. Termostatın yanında Akıllı Radyatör Vanaları bulunmaktadır. Bunlar sayesinde evin sıcaklığı kontrol edip, ayarlama yapabilirsiniz. Legrand Bayileri üzerinden bu ürünleri de alabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz

Ev dışında geliştirdiği bir diğer proje ise Hava Durumu İstasyonudur. İstasyon sayesinde, yağmurun durumunu gözlemleyebilir, rüzgârı ölçebilir ve odanın havasını kontrol edebilirsiniz. Hava durumu istasyonuyla birlikte hava kalite monitörlüde temin edebilirsiniz. Ev içerisinde  de Legrand’ın müthiş tasarımlarından olan aydınlatma ev çözümleri sayesinde lambaları kablosuz açıp kapatabilirsiniz, planlayabilirsiniz, perde-panjur kontrol edebilirsiniz….ve daha fazlasına Akıllı elektrik sistemlerinden ulaşabilirsiniz. Akıllı Elektrik Panosu projesinde de Akıllı Pano Sistemini uzaktan kontrol edebilirsiniz. Elektrik tüketimlerini takip edebilirsiniz.

Kısacası Akıllı Ev Çözümlerinde otomasyona bağlı olarak uzaktan ev içi, ev dışı tüm sistemleri yönetebilirsiniz. Bu akıllı otomasyonlar sayesinde zaman kazanabilir, güvenli ortam oluşturabilir, sağlıklı yaşayabilir, konforlu ve en önemlisi tasarruflu yaşayabilirsiniz.

Somelpa Elektrik firmamızla Legrand Bayileri olarak hizmet vermekteyiz. Legrad fiyat listesi pdf olarak iletebilir ve ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürünler ve daha fazlası için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız.