2M Kablo

2M Kablo Hakkında

1993 yılında İstanbul’da kurulan 2M Kablo zaman içinde kendini geliştirerek bir çok sektöre kablo alanında destek olarak fayda sağlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışında faaliyetlerini artırarak günümüzde kablo sektöründe lider marka haline gelmeyi başarmıştır. Tekirdağ’da bulunan fabrikası ile Türkiye’nin farklı noktalarına satış ofisleri aracılığıyla ürünlerini ulaştırmaktadır. Yurtdışında ise 80 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Her yıl bir önceki yıla göre ihracat hacmini artıran 2M Kablo 2011 ve 2012 yılında ihracat ödülleri alarak büyük başarı yakalamıştır. Ayrıca Türkiye de bir ilk olan yerli sermayeli alçak kablo üreticisidir. Ürünleri için gerekli kalite yönetim belgelerini alarak ürün güvenliğini tescillemiştir. Hizmet verdiği sektörler ise;
Ulaştırma
Turizm
Spor Kompleksi
Sağlık
Petrokimya
İnşaat ve Altyapı
Eğitim
Endüstri
Enerji
Alışveriş Merkezleri

Birçok kablo çeşitliliği bulunan 2M kablo hemen hemen her sektöre hitap etmektedir. Çevre dostu üretim yaparak gelecek için kazanç sağlamaktadır. Son teknolojiye sahip üretim tesisleri sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler üretilmektedir. Enstrümantasyon kabloları, kontrol kabloları, enerji kabloları, gemi ve yat kabloları, dahili telefon ve yangın alarm kabloları, bilgi iletişim kabloları, BUS kablolar, servo motor kabloları, koaksiyel kablolar şeklinde farklı alanlar için kablo türleri vardır. Tüm bu ürünleri 2M Kablo bayileri üzerinden temin edebilirsiniz.

Enstrumantasyon Kabloları

Ölçüm ekipmanlarını izlemek için üretilen bu kablo türü termik santral, çelik, enerji gibi ağır işler için yapılmıştır. Ekranlı ve ekransız modelleri ve bükümlü tipleri mevcuttur. İsteğe göre de yangına dayanıklı tipler üretilebilir. Alçak ortamlı kaynaklarda direkt olarak bağlantı yapılmaz. Toprağın altına gömülerek uygulanabilir. Yangına dayanıklıdır ve alev iletmeme özelliği vardır. Ayrıca zorlu şartlara uyum sağlayarak kullanılabilir. Zırhla kaplı olanlar dayanıklılığı daha yüksektir ve kemirgenlerin zarar vermesini engeller. Avm, okul, ticari bina gibi alanlarda kullanılabilir. Kablonun iç yapısı detaylıdır ve işçilik gerektirir. Bakır iletkenleri ile direnç kalitesi yüksektir. Çok fazla tercih edilen bu kablo türü 2M Kablo bayii olan satış noktalarından kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Kontrol Kabloları

Gücü kontrol eden kablo türü olarak bilinen bu kablo türü ekipmanın durumunu ve çalışmasını göstererek daha fazla bilgi almanıza yardımcı olur. Çok damarlı bir yapısı vardır. Ses sistemleri, bilgisayar sistemleri, ölçü aletleri ve haberleşme sektörü için kullanılır. Düşük voltajlı sinyallerin dağıtımını yaparak ekipmanların kontrolünü sağlar.

Enerji kabloları

Elektrik enerjisini iletmek amacıyla kullanılan sabit veya hareketli veya sabit montajlarda tercih edilebilir. Bakır veya alüminyum iletken tipleri mevcuttur. Bakır tiptekiler diğerlerine göre yumuşak ve diğerlerine göre iletken gücü fazladır.
Firmamız aydınlatma ürünleri haricinde kablo ürünlerinin de satışını yapmaktadır. 2M Kablo bayileri arasında oluşumuz ile gerekli olan tüm ürünleri müşterilere teslim etmekteyiz. Güvenlik testlerinden başarıyla geçmiş ürünlerini satış sonrası da destek ekibimizle kontrol etmekteyiz. Her sektör ve alan için uygun kablo portföyüne sahip olan 2M Kablo ekonomik açıdan da avantaj sağlamaktadır. 2M Kablo fiyat listesine ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir ve ürünler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.