EAE Şirketler Grubu 1973 yılında kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden bu yana hızla büyüyen EAE, 1983 yılında EAE Aydınlatma, 1996 yılında EAE Makina daha sonra zamanla büyüyerek  elektroteknik ve EAE Asansör firmasını kurmuştur.

Somled Elektrik olarak hızla büyüyen bu markanın bir parçası olduk ve beraber çalışarak ilerledik. EAE aydınlatma busbar ürünleri kaliteli ve müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen ürün olma özelliğine sahiptir.

EAE teknoloji  markamızı destekleyerek önemli çalışmalar yapmamızı sağladı. Eae bayisi olan Somelpa Elektrik tarafından Somled markası oluşturulmuştur. Bu sayede Somled Elektrik kısa zamanda daha geniş kitlelere ulaşarak adını duyurmayı başarmıştır. Ayrıca Eae Aydınlatma bayileri ile çalışarak ürün çeşitliliğini arttırmıştır.

Bayilikleri Türkiye'nin hatta bir çok ülkede bulunmaktadır. Somelpa Elektrik önemli bayiliklerinden biridir. Ürünlerini Türkiye'nin dört bir yanına ulaştırarak kaliteli kesintisiz hizmet vermektedir. Bu sayede Somled ürünleri bu geniş pazar ağından faydalanarak satışlarını kısa zamanda arttırarak müşteri memnuniyetini sağlamıştır.